Ceylon Trading OÜ

Kataloogipuu    Kontakt Webmail


ENGLISH | ESTONIAN
Erinevad Teesordid

Must Tee Roheline Tee Valge Tee Hõbedatipuline Tee 5 sammu parima tee valimisel

Must tee, roheline tee, valge tee ja hõbedatipuline tee valmistatakse kõik samast puust. Nende teede erinevus tuleneb fermenteerimise (kääritamise) protsessist. Fermenteerimise käigus muutub tee punaseks ja seejärel kuivatades mustaks. Rohelist teed, valget teed ja hõbedatipulist teed ei fermenteerita, vaid kuumtöödeldakse, et säilitada nende värv.

Puuduvad andmed, et teada, kuidas ja miks fermenteerimist alustati. On võimalik, et protsess arendati selleks, et säilitada ja hoiustada teed lihtsamalt ning pikema aja vältel.


Väljendid, millega kirjeldatakse mustade teede valitud sorte

Pekoe – täisleheline must tee, mis saadakse keskmisel noppimisel teepõõsa teisest lehest. Sõna Pekoe tuleneb hiina keelest, tähendades 'valgeid juukseid' ning kasutati varem varasematel tee noppimistel, noorel tee lehel olevate valgete udemete tõttu.

Broken Orange Pekoe – (BOP) must tee, mis koosneb väikestest lehtedest ja murtud tükikestest rohkete tipuosadega. Võib olla nii Orthodox kui CTC teedes.

Broken Pekoe – (BP) täielikult keedetud must tee, mis koosneb jämedakoelise teelehe murtud osakestest, ilma tippudeta. Võib olla nii Orthodox kui CTC teedes.

Fannings – väikesed teelehe terajad osakesed (1 – 1.5 mm) sõelutud välja parema sordi teedest. Fannings moodustab vedeliku, mis on tihti sama hea kui täislehelise tee sordi oma – see on sort, mida kasutatakse nii Otrhodox kui CTC teedes. Orthodox teedes sisaldavad fanningsid broken orange pekoe fannings (BOPF) ja golden orange pekoe fannings (GOPF), mis kirjeldavad lehetippude arvu sordis.

Flowery Orange Pekoe – (FOP) võib olla nii täisleheline või murtud leheline orthodox must tee paljude tippudega, mis annavad sellele peenema kvaliteedi.

Flowery Pekoe – täisleheline must tee, mis on rullitud lehe pikkusesse.

Orange Pekoe – must tee, mis sisaldab 8 – 15 mm pikkust lehte, millel on vähem tippusid kui FOP’l.

Dust – teelehe väikseim osa orthodoxi ja CTC teedes, mida tavaliselt kasutatakse teekottides, sest nad leotuvad kiirelt andes läbi teekoti materjali täis maitse ja tugevuse.


Tagasi


© Ceylon Trading OÜ, 2008. Kõik õigused kaitstud.