Ceylon Trading OÜ

Kataloogipuu    Kontakt Webmail


ENGLISH | ESTONIAN
Mlesna

Mlesna teekompanii on eksklusiivse Tseiloni tee tarbijani toomisele pühendunud juba kaks viimast aastakümmet. Mlesna tee kvaliteeti nauditakse enam kui 60 riigis.

Mlesna hoolitseb selle eest, et Tseiloni tee suurepärane maitse ja kvaliteet jõuaks tarbijani kõige paremas valikus. Mlesna korjab tee omaenda teeistandustest kõigis kuues kauni troopilise saare Sri Lanka regioonis.

Tee-uuringud on tõestanud, et tee avaldab vähivastast, antibakteriaalset, kolesterooli alandavat ja diabeedivastast toimet. Lisaks sellele on avastatud, et see kosutav jook alandab kõrget vererõhku. Andes energiat ning alandades stressi, on tee ideaalne jook nii hommikul kui õhtul.

Kuigi tee on tuntud rohkem kui värskendav jook, siis tegelikult on tal hulk kasulikke ja tervendavaid omadusi. Uuringud on tõestanud, et tee koosneb mitmetest komponentidest, sealhulgas aminohappest – tanniin, mis on omane just tee puule. Tee avaldab ka vähivastast, antibakteriaalset, kolesterooli alandavat ja diabeedivastast toimet. Lisaks sellele on avastatud, et see kosutav jook alandab kõrget vererõhku. Lisaks tee lehtedele, on leitud, et ka tee puu juured ja seemned sisaldavad komponente, mida saab kasutada erinevate toodete valmistamisel nagu toiduvärvid, taimsed šampoonid ja muu kosmeetika.

Paljud inimesed usuvad, et musta teed ja rohelist teed saadakse erinevatelt puudelt, mõned arvavad koguni, et tee on lihtsalt põõsas. Vastupidiselt nendele arvamustele on tee tegelikult puu - Camellia sinensis. Metsikuna võib taim saavutada kõrguse isegi üle 10 meetri, kultuurtaimena hoiab regulaarne kärpimine selle umbes 90 cm kõrgusena, mis on sobilik saagi korjamiseks. Must tee ja roheline tee saadakse ühelt ja samalt taimelt.

Tee valmistamiseks kasutatakse okste tipuosa ehk kasvusid, kus lehed ja pungad on noored ja õrnad. Kõige parema tee saamiseks korjatakse ära pung ja kõige noorem leht, hea tee saamiseks pung ja kas tipmist lehte. Jämeda noppe puhul, millest saadakse keskmise kvaliteediga tee, korjatakse ära pung, kaks tipmist lehte, vanem leht ja mõned peened oksad. Suurem osa maailma teenoppimisest käib ka tänapäeval käsitsi, parima sordi teed ei korjata masinatega mitte kunagi.

Peamine erinevus musta tee ja rohelise tee vahel seisneb töötlemisprotsessis – must tee on fermenteeritud, roheline tee mitte. Fermenteerimise käigus muutub tee punaseks ning edasi omakorda mustaks, kui tee kuivanud on. Fermenteerimine kujutab endast rullimise käigus väljunud rakumahla oksüdeerumis- ja käärimisprotsessi, mis kutsub esile värvi muutumise ja iseloomuliku aroomi tekke. Tänu fermenteerimisele vabanevad tee maitse jaoks tähtsad ained, mis osalt lahustuvad ainult väga kuumas vees.Kuna rohelist teed ei ole fermenteeritud vaid ainult kuivatatud, säilitab ta oma värvi. Miks ja kuidas tee fermenteerimise protsess leiutati, on jäänud ajaloolastele ebaselgeks. Võimalik, et fermenteerimine muutis tee hoiustamise ja säilitamise pikemaks ajaks lihtsamaks ja mugavamaks.


Tagasi


© Ceylon Trading OÜ, 2008. Kõik õigused kaitstud.